Навіть теплолюбні культури можуть постраждати від занадто високої температури.
Помідори вважаються не “найпроблемнішими” рослинами – їх вирощують навіть дачники-початківці, висаджуючи на добре освітлених ділянках. Однак спека в 30-40 градусів може погубити культуру – дізнайтеся, як врятувати помідори від спеки в теплиці або відкритому ґрунті.
Як захистити помідори від спеки – поради
Досвідчені садівники кажуть, що за сильної спеки помідори можуть почати скидати зав’язі або скручувати листя, а це безпосередньо вплине на якість і кількість врожаю.
Тому експерти розповідають, як врятувати помідори від спеки у відкритому ґрунті або теплиці – вони рекомендують обприскувати культуру настоєм із зубного порошку або звичайної крейди. Магія її в тому, що вона чудово відбиває ультрафіолетові промені, завдяки своїй білизні. Крім того, крейдяний розчин знижує потреби томатів у воді, а це особливо зручно, якщо ви з якоїсь причини забули полити помідори.
Крейдяний розчин – це не тільки захист від сонця, а й чудовий бар’єр від багатьох захворювань – наприклад, фітофторозу або гнилі. Усе тому, що ділянка, де утворився опік, погано захищена від атаки шкідливих мікроорганізмів.
Запам’ятовуйте, як уберегти помідори від спеки таким способом:
- у 10 літрів чистої води додати 100 г подрібненої крейди;
- усе ретельно перемішати;
- перелити робочий склад у дрібнодисперсний пульверизатор;
- обприскати ретельно кущі.
Якщо немає можливості зробити крейдяний розчин, можна як альтернативу використовувати зубний порошок. Потрібно взяти 3 ст.л звичайного зубного порошку, розвести в 10 л води. Потім процідити через марлю й обприскати помідори по листю та плодам. Якщо томати ростуть у теплиці, то повторити обприскування потрібно після появи молодого листя, а для культури у відкритому ґрунті наступний сеанс обробки потрібен після дощу.
Якщо немає ні крейди, ні порошку, можете взяти зубну пасту, але тільки переконайтеся, що в її складі присутній карбонат кальцію. У такому разі пропорція буде іншою – зубної пасти потрібно в 3 рази більше, ніж порошку, на 10-ти літрове відро води. Так само, як і з порошком, зубну пасту потрібно розвести у воді, процідити через марлю, перелити в обприскувач і обробити кущі.