Якщо ви думаєте, що роботи в саду взимку немає, то ви помиляєтеся.
На перший погляд здається, що взимку в саду або на городі роботи немає – адже сніг лежить. Втім, це не так: садівника-городника вже чекає чимало клопоту. Наприклад, у середині зими можна обрізати дерева і навіть їх побілити, зробити перші посіви в сніг і повоювати зі шкідниками. Що робити в саду взимку і що можна посадити в січні, читайте нижче.
Зимові роботи в саду і на городі в січні
Отже, що можна робити в саду і на городі в другому місяці зими:
- Струсити сніг із чагарників і дерев
Якщо зима видалася сніжна, то сніг потрібно струшувати з чагарників і особливо молодих дерев. Важкі “шапки” можуть стати причиною розломів гілок, особливо під час відлиги, оскільки сніг хилить гілки до землі. Струшувати потрібно віником або мітлою, але не лопатою – нею можна пошкодити рослини.
- Заготовити сніг
Зберіть і розтопіть сніг для розсади. Збирати можна у великі миски, відра, а талу воду розлити по пляшках. Такою водою корисно поливати не тільки розсаду, а й кімнатні квіти. Якщо у вас є теплиця – накидайте снігу і туди, щоб земля наситилася талою водою.
- Обрізати дерева
Багатьох дивує обрізка дерев зимою, але її можна робити. Наприклад, якщо з осені залишилися необрізані чагарники або дерева, і в найближчі 7 днів не передбачається морозу нижче -8°С, то можна сміливо обрізати все, що не встигли.
- Побілити дерева
Якщо температура стоїть плюсова (вища за +5°С), не обіцяють дощу або мокрого снігу, то дерева можна побілити – така зимова побілка дерев врятує їх від сонячних опіків ранньою весною.
- Обробити дерева від парші
Обробка плодових дерев взимку також можлива при плюсовій темепратурі. Наприклад, яблуні та груші можна обробити від парші: 1 кг сечовини розвести у відрі (10 л) води, відфітрувати і обприскати кору.
- Перевірити кущі чорної смородини
У січні можна перевірити кущі чорної смородини на наявність брунькового кліща. Його важко не помітити – самі по собі бруньки у смородини довгасті, але якщо їх пошкоджено бруньковим кліщем, то вони стають круглими і великими, наче кульки. Зірвіть їх, зберіть у банку і знищіть, бо кліщ, що прокинувся, зможе заразити всі кущі.
- Посіяти в теплиці зелень і квіти
Що посіяти в січні? Шпинат, кріп, руколу і айстри вже можна сіяти в теплиці в січні. Сходи з’являться коли погода буде сприятливою. Але свою ранню зелень можна буде вже збирати на початку квітня.
Якщо у вас залишилося якесь насіння – перевірте, чи придатне воно ще для посіву, якщо ні, починайте купувати нове. Також у січні можна вже запасатися торф’яними таблетками, горщиками, а на підвіконні якраз час сіяти ранні томати та зелень.
Раніше ми розповідали, що можна виростити на підвіконні у січні.