Ще можна встигнути: що посадити на городі до кінця травня

13

Є така народна приказка: “Май – сади і дбай, а іюнь – хоч сади, хоч плюнь”. Тому, якщо ви ще не все посадили на своєму городі, то це потрібно зробити до кінця весни. Переживати, що запізнилися, не варто: деякі культури немає сенсу висаджувати перш, ніж ґрунт достатньо прогріється – вони просто не зійдуть, або ж їх можуть згубити поворотні заморозки. Давайте розберемося, що можна посадити в травні у відкритий ґрунт.

Що посадити в травні на городі – овочі, зелень, баштанні

Як уже говорили, до кінця травня на ділянці можна висаджувати овочі, зелень і баштанні культури, які люблять тепло, але не тільки. Отже, в цей час ще садять:

 • Огірки

Теплолюбний овоч, тому його висаджують тільки в теплий ґрунт. Якщо посадити раніше, насіння може загнити.

 • Дині та кавуни

Також теплолюбні, у холодному ґрунті можуть не зійти, а в травні для них погода вже досить тепла.

 • Кабачки і гарбуз

Якщо не встигли посадити у квітні – садіть зараз. Посійте скоростиглий сорт – і є ймовірність, що зберете перший урожай не пізніше за сусіда.

 • Редиска

Садити редиску можна як у квітні, так і протягом усього травня, причому сіяти її можна регулярно. Для овоча потрібно, щоб ґрунт прогрівся до +8-10°С.

 • Буряк

Травень – час для буряка. Раніше в колгоспах буряки на полях починали сіяти тільки після 9 травня. Необхідна температура ґрунту для цього овоча – +8°С.

 • Капуста рання

Капусту садять через розсаду протягом усього місяця – так урожай вдасться отримати раніше.

Читати також:
Зірка "Сватів" видала маячню про Зеленського: "Несе зло"
 • Базилік

Дуже теплолюбний. Потрібно дочекатися стійкого тепла (+18-20°С) і лише тоді сіяти його. Поквапитеся і посієте раніше – не зійде, перевірено.

 • Морква

Цей овоч, навпаки, стійкий до холодів. Але сіяти її можна і в травні. Тільки, як уже говорилося, беріть ранні сорти, тоді й урожай зберете раніше, незважаючи на пізній посів.

 • Помідори і перець

Висаджують на город протягом усього травня через розсаду. Але якщо є загроза поворотних заморозків, то є сенс посадити її якраз наприкінці місяця.

 • Петрушка, кріп, зелена цибуля, салати, коріандр, щавель

Вони не особливо вимогливі до температури – достатньо, щоб ґрунт прогрівся до +5°С. Але якщо ви їх ще не посадили – сміливо садіть зараз. Після посіву накрийте покривним матеріалом – швидше зійдуть і ґрунт пересихати сильно не буде.

 • Цибуля

У травні до кінця місяця цілком можна ще садити і ріпчасту цибулю – для неї потрібна температура від +10°С до +15°С. Цибулинки радять попередньо замочити на 12 годин – зійдуть швидше.

Раніше ми розповідали, чим небезпечна хрестоцвіті блішки на городі і як її можна позбутися за допомогою народних рецептів.

Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.