Посівний календар на серпень 2024: чим зайнятися на ділянці та в саду

39

Для дачників серпень – не дуже завантажений місяць, проте зовсім без роботи сидіти не вийде. Головною турботою місяця є збір урожаю фруктів та овочів. Після цього ділянку перекопують, а рослини готують до зимівлі. Запасливі дачники збирають насіння та цибулини рослин для посіву наступного року. Робота є і на клумбах – квіти обрізають і підгодовують.

Великий вплив на здоров’я і життєдіяльність рослин чинить місяць. Місячний посівний календар на серпень 2024 року підкаже, що обов’язково потрібно зробити на ділянці цього місяця.

Місячний посівний календар на серпень 2024 року Україна

1-2 серпня – можна пересадити квіти, молоді чагарники і дерева, внести листову або кореневу підгодівлю, посіяти скоростиглі рослини, прянощі, зелень. Вдало пройде боротьба із захворюваннями і шкідниками.

3-6 серпня – дні молодика. Не рекомендується працювати з рослинами, але дозволений догляд за ділянкою. Перекопайте і удобріть ґрунт, підготуйте субстрат для посівів, приберіть сміття на городі.

7-10 серпня – збір врожаю, посів озимих сортів і сидератів, обробка саду від шкідників. Можна зайнятися обрізанням хворих, сухих і пошкоджених частин рослин, підстригти кущі та живопліт. У ці дні швидко загоюються нанесені рослинам рани.

11-12 серпня – рекомендується зібрати овочі та фрукти для тривалого зберігання. Вони надовго збережуть свіжість у погребі. Вдало пройде боротьба з бур’янами і шкідниками, внесення гною на ділянку, пересадка багаторічних квітів. Можна обрізати, але не рекомендується поливати рослини.

13-16 серпня – місячний посівний календар рекомендує ці дати для посіву скоростиглих культур – зелені, салатів, прянощів і сидератів. Можна зібрати врожай пасльонових культур, але не варто зривати фрукти. Не рекомендується пересаджувати рослини і пошкоджувати їхнє коріння.

Читати також:
Зірка серіалу "Клан ювелірів" пішов на хитрість, аби дружина відпустила його воювати

Посівний календар на серпень 2024: чим зайнятися на ділянці та в саду

17-19 серпня – дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами, оскільки вони стають вразливими.

20-22 серпня – підживлення і лікування рослин, рясні поливи, позбавлення від хворих гілок і зайвих пагонів, збір врожаю. Можна посіяти озимі культури у відкритому ґрунті й овочі в теплиці. Не рекомендується вносити мінеральні добрива і застосовувати отрутохімікати.

23-24 серпня – зібрані в ці дні плоди не будуть довго зберігатися, тому збирати їх можна тільки для швидкого з’їдання. Не рекомендується сіяти і збирати насіння, проте можна обрізати, прищепити і побілити рослини, зайнятися підготовкою до зими.

25-29 серпня – родючі дні для посіву будь-яких рослин у теплиці та відкритому ґрунті. Можна садити і пересаджувати квіти. Вдалими будуть обробки ділянки від бур’янів і шкідників, проте не рекомендується удобрювати і поливати грядки.

30-31 серпня – зберіть урожай, обріжте виноград і ягідні чагарники, заготуйте насіння і цибулини для посіву. Хороші дати для збору букета – зрізані квіти довго простоять свіжими. Можна почати підготовку до осені – прибрати сміття і опале листя, замульчувати грядки, посіяти сидерати і внести останні добрива.

Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.