Компанії переробної промисловості заплатили найбільшу частку – 17,1% – податків та зборів до держбюджету серед підприємств усіх галузей економіки у січні-липні 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби.
Також переробні компанії показали найвищий приріст податкових відрахувань за сім місяців року – у 1,5 раза або +40,3 млрд грн до січня-липня 2022 року.
За аналогічний період минулого року переробна промисловість перебувала на третьому місці з відрахувань до бюджету. Сума сплачених податків була на 21% меншою проти попереднього року.
На другому місці за часткою податкових відрахувань до бюджету знаходиться оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів – 16,5%.
Далі слідує державне управління та оборона; обов’язкове соціальне страхування – 14%.
І видобувна промисловість та розробка кар’єрів – 8,9%.
Високий приріст податкових відрахувань (крім переробної промисловості) також показали галузі: державне управління та оборона; обов’язкове соціальне страхування — зростання у 1,5 раза, або +33,8 млрд грн, та оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів — зростання в 1,1 раза, або +12,8 млрд грн.
Переробна промисловість — галузь, в якій як сировина використовуються продукти сільського господарства або видобуті добувною промисловістю (нафта, природний газ, руда тощо).
- 31 березня 2023 року переробні підприємства отримали можливість купувати доступні кредити за програмою 5-7-9%.
- 1 серпня скасування податкових пільг торкнулося понад 54 000 бізнесів.
- 14 серпня податкова вирішила перевірити 1275 бізнесів до кінця року: хто потрапив до списку.