Якщо хочете облагородити клумбу в жовтні – для цього є багато варіантів.
Осіння посадка квітів популярна у квітникарів і має низку переваг. Такі квіти виростають міцнішими і здоровішими, а також починають цвісти вже наступної весни. До того ж для них не потрібно вирощувати розсаду. Ми розповіли, які квіти садять у жовтні – варіантів досить багато.
Які квіти можна посадити в жовтні
Зміст:
Троянди
Королеву клумби висаджують у відкритий ґрунт приблизно до 20-их чисел жовтня. Обирайте якісний посадковий матеріал без слідів захворювань. Щоб саджанці точно прижилися, на коренях має бути не менше 3 відростків. Якщо ж коренева система закрита, то троянди висаджують разом з упаковкою.
Раніше ми розповідали, як посадити троянди восени.
Нарциси
Посаджені на зиму нарциси в березні розквітнуть одними з перших. Для посадки вибирайте сонячну ділянку, а в лунки викладіть дренаж із піску висотою 1 см. Нарциси садять у борозни глибиною, що дорівнює двом висотам цибулин. Витримуйте відстань 15 см між рослинами.
Тюльпани
Ці квіти можна садити протягом усього жовтня. Глибина лунок для посадки має бути втричі більшою за самі цибулини. Між квітами залиште мінімум 5 см вільного місця. Після посадки засипте нарциси і злегка утрамбуйте верхній шар ґрунту.
Чорнобривці
Яскраві чорнобривці рекомендується сіяти в самому кінці жовтня, коли почнуться морози. Однак грядки потрібно підготувати заздалегідь. Після посіву насіння замульчуйте ділянку торфом і накрийте агроволокном.
Гіацинти
Яскраві гіацинти потребують великої кількості сонячного світла, тому вибирайте ділянку без тіні. Викопайте лунки глибиною в три висоти цибулини. На дно ям всипте 1 см піску дренажу. Цибулини посадіть корінням донизу, вдавіть у землю і засипте.
Півонії
Дельфініум
Красивий і яскравий дельфініум може вирости до 2 метрів у висоту. Тому заздалегідь виберіть місце, де він не буде притіняти інші квіти. Ділянка має бути захищена від вітру і мати пухкий ґрунт. У борозни глибиною 1 см всипте насіння, засипте і злегка утрамбуйте долонею. На зиму обов’язково накрийте ділянку мульчею.
Примула
Посіяні восени примули розквітнуть дуже ранньою весною, коли навколо ще нічого не буде. Перед посівом розпушіть ґрунт. Викопувати ямки не потрібно – просто посипте насінням ділянку і зверху присипте тонким шаром землі. Коли навесні з’являться паростки, видаліть найслабші з них.
Айстри
Айстри садять у другій половині жовтня або навіть у листопаді, коли ґрунт уже промерзне зверху. Для посіву виберіть сонячну ділянку бажано на височині, щоб не затримувалася вода. Важливо, щоб цього року на ній не росли гладіолуси або інші айстри. Зробіть борозни глибиною 2 см і розкладіть насіння з дистанцією 10 см. Засипати ямки бажано не звичайним ґрунтом, а торфом або квітковим субстратом.
Аквілегія
Розкішну аквілегію висаджують на ділянці з пухким ґрунтом, удобреним торфом. Викопувати ямки не потрібно. Розсипте насіння по клумбі і злегка присипте ґрунтом зверху. На зиму обов’язково замульчуйте.