Кличко відповів на претензії Арахамії: Київ витратив на війну понад 1,2 млрд грн

91

Міський голова Києва Віталій Кличко відреагував на претензії лідера фракції Слуга народу у Верховній Раді Давида Арахамії до місцевих закупівель. Мер вважає, що за критикою може стояти бажання “залатати діри” державного бюджету коштом міст та громад. Про це він заявив на своїх сторінках у соцмережах.

“Багато сьогодні несеться інформації про те, що міста нібито не допомагають чи недостатньо допомагають українським захисникам. Перш ніж підхоплювати маніпулятивні вкиди, радив би вдумливо розібратися. Бо за високими словами насправді може йтися про намагання центральної влади втрутитися в бюджети міст і селищ. Щоб їхнім коштом залатати діри й прорахунки держбюджету та бюджетів міністерств і відомств. І робиться все це на хайпі, пересмикуванням і за подвійними стандартами”, – заявив Кличко.

Мер Києва вказав, що закон не дозволяє місцевим бюджетам напряму перераховувати гроші на Збройні Сили України, але їх можна виділяти на фінансування потреб військових підрозділів, зареєстрованих на території громад. Ці гроші йдуть, наприклад, на військову форму, бронежилети, каски, закупівлю дронів, радіостанцій, ремонт військової техніки, транспорт.

Столиця з початку повномасштабної війни виділила військовим підрозділам понад 1,2 млрд грн: 843 млн грн торік і 383 млн за шість місяців цього року.

Кличко відповів на претензії Арахамії: Київ витратив на війну понад 1,2 млрд грн

Кличко відповів на претензії Арахамії: Київ витратив на війну понад 1,2 млрд грн

 
“Також ми передаємо бійцям на передову допомогу, яку залучаємо самі, – від міжнародних партнерів. Зокрема, автомобілі, дрони, системи Starlink, генератори, аптечки”, – сказав Кличко. Для прикладу, київське КП “Інформатика” встановило для потреб військових 395 камер відеоспостереження на суму понад 24 млн грн.

“Тому не можна говорити, що столиця не допомагає. До речі, це в умовах, коли Київ – єдине місто, що віддає до держбюджету 60% ПДФО, сплаченого киянами (інші міста віддають 40%)”, – сказав мер.

Читати також:
Корея розгляне можливість надання Світовим банком $10 млн на підтримку України

Він наголосив, що віддати всі гроші на армію та зупинити видатки на утримання інфраструктури місто не може, “інакше за рік-два вона потребуватиме значно більших коштів на оновлення”.

“Так, ми підтримуємо в належному стані й наші парки та сквери. Відновлюємо пошкоджені атаками ворога житлові будинки та міські об’єкти. Ремонтуємо відділення лікарень, оснащуємо їх. Столиця – це велике господарство, живий організм, всі органи якого треба забезпечувати, так би мовити, кров’ю. Щоб вони не приходили в занепад і не відмирали”, – заявив Кличко.

  • 17 липня голова фракції Слуга народу у Верховній Раді Давид Арахамія оголосив “останнє попередження” місцевим органам влади. Він заявив, що у суспільстві назріває “дуже серйозне невдоволення” діями місцевої влади у зв’язку “з усіма цими історіями про барабани, стадіони, люксові овочерізки, перекладання бруківки”. Він заявив, що місцева влада може сама обмежити необов’язкові витрати або це зробить Верховна Рада на законодавчому рівні.
  • Мер Львова у відповідь порадив “зберігати розум”, тоді як Харків пообіцяв провести аудит держзакупівель і скасувати всі необов’язкові тендери.
Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.