Спецпосланник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог в інтерв’ю The Times заявив, що Україна в рамках мирної угоди може бути розділена “майже як Берлін після Другої світової війни”.
Джерело: інтерв’ю Келлога виданню The Times
Пряма мова: “Можна зробити так, щоб це виглядало як те, що сталося з Берліном після Другої світової війни, коли у вас була російська зона, французька зона, британська зона, зона США”.

Деталі: При цьому Келлог припустив, що британські та французькі війська могли б взяти під контроль зони на заході країни в рамках “сил заспокоєння”, а російська армія – на окупованому сході. Між ними були б українські війська і демілітаризована зона.
Келлог вважає, що англо-французькі сили на захід від Дніпра, що перетинає Україну з півночі на південь і проходить через Київ, “зовсім не будуть провокаційними” для Москви.
На його думку, Україна є достатньо великою країною, щоб розмістити війська, які прагнуть забезпечити дотримання мирної угоди. Але самі США не надаватимуть своїх військових.
Він припустив, що демілітаризовану зону у 18 миль можна запровадити вздовж існуючих ліній контролю на сході.
Спецпосланник президента США визнав, що Путін “може не прийняти” пропозицію щодо зон контролю.
Щоб гарантувати, що англо-французькі та українські сили, підкріплені військами інших “коаліцій добровільних” країн, не будуть обмінюватися вогнем з росіянами, Келлог сказав, що між українською та російською лініями повинна бути встановлена буферна зона.
“Ви дивитеся на карту і створюєте, за відсутності кращого терміну, демілітаризовану зону (ДМЗ). Відведіть обидві сторони назад на 15 кілометрів кожна, це 18 миль”, – пояснив він.
Оновлено: Після публікації матеріалу Келлог написав на своїй сторінці в соцмережі Х, що стаття спотворює його слова про можливий поділ України.
The Times article misrepresents what I said. I was speaking of a post-cease fire resiliency force in support of Ukraine’s sovereignty. In discussions of partitioning, I was referencing areas or zones of responsibility for an allied force (without US troops). I was NOT referring… https://t.co/wFBcEVjxtO
— Keith Kellogg (@generalkellogg) April 11, 2025
“Стаття в “Times” спотворює те, що я сказав. Я говорив про сили стійкості після припинення вогню на підтримку суверенітету України. Говорячи про розмежування, я мав на увазі райони або зони відповідальності союзницьких сил, без участі американських військ. Я не мав на увазі поділ України”, – заявив Келлог.
Передісторія:
- Президент США, який обіцяв швидко припинити вогонь в Україні, в останні дні все частіше висловлює невдоволення діями Москви.
- Він, зокрема, казав, що “розлютився” після того, як господар Кремля Володимир Путін поставив під сумнів легітимність Володимира Зеленського, і обурювався російськими атаками на українські міста.
- Водночас ЗМІ повідомляли, що високопосадовці адміністрації Трампа почали визнавати, що США можуть не домогтися мирної угоди щодо України в найближчі кілька місяців через додаткові умови, які виставляє російська сторона під час перемовин.
- Наразі Трамп закликав Російську Федерацію до кроків, аби припинити розвʼязану нею повномасштабну війну проти України.
- 11 квітня у Росії пройшли переговори дипломатичного посланця президента США Дональда Трампа Стіва Віткоффа і правителя РФ Володимира Путіна щодо припинення російської агресії в Україні.