Кабінет міністрів на засіданні в вівторок ухвалив зміни до постанови №1165 про порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПР/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних. Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.
Зміни спрямовані на вдосконалення критеріїв ризиковості платника ПДВ, щоб сумлінні платники податків не отримували ризиковий статус.
Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розказав, що зміни до постанови №1165 були розроблені разом з експертами, профільними асоціаціями, Радою бізнес-омбудсмена, Мінфіном та Державною податковою службою.
Вони передбачають вдосконалення показників позитивної податкової історії (ППІ), яка має прямий вплив на процес реєстрації ПН/РК.
Платник відповідатиме ППІ, якщо:
- У платника протягом останніх шести послідовних місяців 75% від усього обсягу придбання сформовано щонайбільше по чотирьох УКТЗЕД та 75% від усього обсягу постачання – по одному УКТЗЕД.
- Середньомісячна сума податку на доходи фізичних осіб за останні 12 місяців більша за суму ПДФО, розраховану з подвійної мінімальної заробітної плати, та середньомісячна чисельність у такому періоді не менш ніж п’ять осіб.
- Сплачено 1 млн грн за ПДВ.
- За пів року до подання ПН/РК для реєстрації виконуються умови:
→ щодо усіх зупинених ПН/РК подані пояснення;
→ щодо усіх поясненнях, за якими настав граничний строк розгляду, ухвалені позитивні рішення;
→ у поточних ПН/РК зазначені УКТЗЕД, щодо яких були ухвалені позитивні рішення;
→ відсутній “стрибок” проти попереднього року за УКТЗЕД, щодо якого були ухвалені позитивні рішення (у поточному періоді реєстрація ПН/РК на суму ПДВ, що не перевищує у 1,4 раза найбільшу місячну суму ПДВ за останній рік);
→ щомісячний обсяг операцій за останні шість звітних періодів перевищує 500 000 гривень.
- Якщо за 36 місяців до подання ПН/РК для реєстрації виконуються умови:
→ відсутня заборгованість щодо сплати податків і зборів;
→ своєчасно подана звітність;
→ своєчасно зареєстровані ПН/РК;
→ середньомісячний обсяг операцій за останні шість звітних періодів перевищує 500 000 грн;
→ у поточному місяці “навантаження” понад 5% та відсутній “стрибок” із ПДВ щодо попереднього року (не більш ніж у 1,4 раза).
- Рада бізнес-омбудсмена в травні 2023 року повідомила, що 70% скарг від бізнесу стосуються податкових питань. Понад 40% активних платників податків зіткнулися з блокуванням податкових накладних.
- У серпні Гетманцев сказав, що Кабінет міністрів готує зміни, які мають удвічі зменшити відсоток блокування податкових накладних.