Пані прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні під час візиту до США проінформує президента Джо Байдена про намір вийти з інвестиційної угоди з Китаєм, підписаної в рамках глобальної ініціативи “Один пояс, один шлях”. Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на джерела в італійському уряді.
Італія — єдина країна “Великої сімки”, яка приєдналася до ініціативи “Один пояс, один шлях”. Це сталося у 2019 році, коли прем’єр-міністром країни був Джузеппе Конте, відомий своєю лояльністю до Китаю.
Термін інвестиційного договору в рамках “Один пояс, один шлях” між Італією та Китаєм закінчується наприкінці поточного року, і він має бути автоматично продовжений за взаємної згоди двох країн.
Італія не має наміру офіційно оголошувати про вихід з угоди під час візиту Мелоні до Вашингтона, зазначає агентство. Італійський уряд використає останні місяці дії договору, щоб домовитися з Китаєм про “м’який” вихід з ініціативи.
З 2024 року Італія головуватиме у “Великій сімці” і, як очікується, відносини з Китаєм стануть однією з ключових тем політичного та економічного порядку денного в цей період.
Раніше очікувалося, що Італія оголосить про вихід із китайської ініціативи на саміті “Великої сімки” у Хіросімі у травні 2023 року, але уряд вирішив почекати з офіційними заявами.
За час участі Італії в “Один пояс, один шлях” дефіцит її торговельного балансу з Китаєм збільшився у понад два рази – з $14 млрд за підсумками 2019 року до $32,9 млрд у 2022 році.
Китайська ініціатива “Один пояс, один шлях” профінансувала інфраструктурні проєкти в усьому світі на суму $900 млрд.
- 28 березня 2023 року Світовий банк заявив, що Китай витратив $240 млрд на фінансову допомогу 22 країнам, що розвиваються, в період з 2008-го до 2021 року в рамках ініціативи “Один пояс, один шлях”.
- 19 червня Італія обмежила у правах китайського акціонера Pirelli.