Жук-кравчик може завдати непоправної шкоди городу і саду та позбавити врожаю.
Кравчик – жук, який кожного теплого сезону оселяється на городі та в саду і починає кампанію зі “стрижки” молодих рослин. Вивести шкідника складно, але не боротися з ним не можна: він зістригає все, що трапляється йому на шляху. Як боротися з жуком-кравчиком – розповідаємо в матеріалі.
Жук-кравчик – чим небезпечний шкідник
Жук-кравчик – невеликий за розміром жучок (близько 2-3 см) чорного кольору. У нього велика голова і міцні щелепи, якими він власне і стриже сходи, бруньки і всі ніжні молоді частини рослин – буряки, соняшники, кукурудзу, полуницю, смородину, виноград та інші.
Робить він це не спеціально – просто йому потрібно годувати майбутніх дітей, ось він і тягне в нірку, де лежать личинки, все найсмачніше. Але таким чином кравчик сильно шкодить городу, полям, саду і особливо винограднику.
Чого не любить жук-кравчик – як боротися зі шкідником
Як і з будь-яким іншим шкідником, з кравчиком можна боротися за допомогою “хімії” або народними способами. Дачники найчастіше вибирають останнє: це безпечніше для врожаю.
Як позбутися жука-кравчика народними методами:
- на шляху у шкідників можна створити перешкоду – викопати по периметру ділянки глибоку канавку (20-25 см) і покласти в неї оброблену інсектицидами зелень;
- збирати жуків на ділянці вручну і знищувати;
- знаходити і викопувати норки кравчика.
Виманити кравчика з норки також можна у такий спосіб: змішайте воду і соняшникову олію (на 10 л води 1 склянка олії) і залийте цю суміш у норку.
Олія перекриватиме жукам кисень і вони почнуть виповзати з нірок, залишиться лише зібрати.
Раніше ми розповідали, чим небезпечний довгоносик на полуниці і як з ним боротися.