Важливо знати всі нюанси того, як зберігати добрива, щоб не допустити втрати якості.
Досвідчені садівники використовують всілякі методи для підвищення врожайності. При цьому хімію для цього часто закуповують заздалегідь, а тому виникає закономірне питання, як зберігати добрива взимку.
Як правильно зберігати добрива – на що звернути увагу
Є кілька ключових моментів, які необхідно пам’ятати. Для початку, потрібно вибрати відповідне місце.
Чи можна зберігати добрива в сараї? Так, якщо там сухо і прохолодно. Приміщення має захищати від вологи, сильного холоду і сонця. Склад або сховище також буде хорошим варіантом.
Важливо переконатися, що упаковка підживлення ціла і запечатана. Безконтрольний витік може призвести до забруднення навколишнього середовища. Не зберігайте добрива біля джерел вогню або речовин, які можуть викликати хімічну реакцію. Так, різні види хімії краще розмістити окремо один від одного.
Необхідно, щоб у будівлі була хороша вентиляція, яка допоможе уникнути скупчення шкідливих парів.
Чи можна зберігати добрива за мінусової температури
Сухе закрите приміщення знайти не проблематично, чого не скажеш про температуру всередині нього, особливо в морозні дні. Тому варто окремо зупинитися на тому, за якої температури зберігати добрива.
Загалом, добрива краще не піддавати різким змінам температури. Більшість типів добрив за низьких температур можуть замерзнути, що пошкодить їхню структуру і може вплинути на властивості. Тому в ідеалі потрібно оберігати їх від сильного холоду.
Проте в мінусову температуру їх все ж зберігати можна. Головне, щоб упаковка надійно захищала добрива. Також орієнтуйтеся на дані виробника – це допоможе зберігати їх без втрати ефективності та якості.
Щодо термінів все набагато простіше. Зазвичай вони вказані на пакуванні та сягають кількох років.
Раніше УНІАН розповідав, як прискорити ріст розсади та приготувати добрива вдома.