Як і коли садити часник весною: що радять городники та народні прикмети

84

Чи можна садити часник весною? Можна, і багато городників садять його саме двічі на рік. Але навесні садять не озимий, а ярий часник. Чим вони відрізняються між собою, коли і як правильно садити часник – розповідаємо нижче.

Часник ярий та озимий – відмінності

Здавалося б, часник – він і є часник, але ярий (весняний) і озимий (зимовий) види відрізняються між собою:

  • у ярого смак м’якший, ніж у озимого;
  • весняний часник менше хворіє і практично не страждає від шкідників;
  • зберігається ярий часник краще за озимий;
  • озимий часник дає кращий урожай, ніж ярий;
  • зимовий часник швидше дозріває.

Розрізнити зовні ці два види часнику дуже просто: в озимого великі зубки, вкриті рожево-фіолетовою оболонкою, і зібрані навколо стрижня. У ярого – дрібні зубчики без стрижня (хоча є сорти і з ним).

Коли садити ярий часник

Коли садити ярий часник? У цій справі досвідчені городники радять завжди орієнтуватися на погоду: ґрунт має достатньо прогрітися (до 6-8°С). Зазвичай це відбувається у квітні, іноді на початку травня. Затягувати з посадкою не варто – у ярого часнику довший період вегетації (90-100 днів), ніж в озимого (75-90 днів), тому потрібен буде час, щоб набратися сил для росту.

Народні прикмети – коли садити часник

Народні прикмети радять садити часник після свята Благовіщення – тільки після того, як Господь благословить землю. У 2024 році Благовіщення відзначають за новим церковним календарем 25 березня, за старим – 7 квітня. До цього часу – не можна. Але, щоб не помилитися, коли садити ярий часник, краще все-таки орієнтуватися на погодні умови.

Читати також:
Астролог назвав міста, на які незабаром обрушиться біда

Де краще садити часник навесні

Виберіть сонячне, захищене від протягів місце. Якщо грядку не удобрювали восени, то за два тижні до посадки можна внести в ґрунт органіку – приблизно 1 відро перегною на 1 кв. м грядки – і перекопати. Якщо у ґрунту підвищена кислотність, додайте вапна, якщо ж він більш лужний – золу. Перед посадкою ще раз гарненько розпушіть ґрунт – часник це любить.

Порада: краще садити часник на грядках, де росли торік огірки, капуста, бобові, баштанні. Не варто висаджувати туди, де росли цибулинні (щонайменше ще 3 роки), а також томати і картоплю – у них спільні захворювання і шкідники.

Як садити часник зубчиками

Насамперед слід відібрати найбільші та найздоровіші зубчики, без пошкоджень – їх і потрібно висаджувати. Далі робимо так:

  • загортаємо зубчики у вологу тканину і кладемо на тиждень у прохолодне місце (можна на полицю холодильника) – так ми прискорюємо процес проростання;
  • напередодні посадки дістаємо зубчики і замочуємо в теплій воді (не більше, ніж на 12 годин);
  • якщо є можливість – можна замочити в розчині марганцівки.

Все – можна приступати до посадки.

Як садити часник весною: у добре зволожений і пухкий ґрунт – денцем вниз у борозенки глибиною 3-4 см, на відстані приблизно 5-6 см. Між рядами відстань потрібно зробити 15 см.

Можна замульчувати грядки – наприклад, соломою, стружкою або тирсою. Мульча зберігатиме вологу в ґрунті, вберігатиме від заморозків і перешкоджатиме зростанню бур’янів. Зійде ярий часник приблизно через 1,5-2 тижні.

Раніше ми розповідали, що любить цвітна капуста – коли і як її посіяти, щоб виростити міцну розсаду.

Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.