Розповідаємо, як полагодити унітаз, якщо він тече, і при цьому не віддати півзарплати.
Якщо ви жодного разу не стикалися з проблемою, коли тече вода в унітаз після змиву, значить, вам дуже пощастило. Як правило, таке часто зустрічається у людей, але далеко не всі хочуть вирішувати це викликом сантехніка. УНІАН розібрався, як виправити ситуацію самостійно.
Чому після змиву вода продовжує текти – можливі причини
Для того щоб зрозуміти, чому тече унітаз при зливі, потрібно звернути увагу на стан сантехніки. Швидше за все, причиною регулярної течі буде поломка однієї з систем:
- Знос ущільнювача
Відкривши бачок унітазу, ви побачите кільце з гуми або пластмаси, розташоване на виході струменя води. Це ущільнювач, який “бере на себе” будь-які відкладення (осад, вапняк, бруд). Якщо він сильно засмітився, то міг зноситися і почати пропускати воду не тільки в момент зливу, але і постійно.
- Поломка поплавця
Поплавок теж знаходиться всередині бачка, часто саме він стає причиною течі. Втрачаючи свою герметичність, він не може піднятися вгору, коли набирається вода – це можна розпізнати навіть візуально.
- Перекіс зливного модуля
Найголовніша ознака такої поломки – заїдання клавіші зливу. Неозброєним оком це теж видно – бачок і модуль стоять не рівно, а під кутом. Вирішується проблема просто – потрібно демонтувати кришку і налагодити положення клавіші.
- Тріщина в бачку
Дивно, але факт – причиною течі може стати навіть невелика тріщина в тому місці сантехніки, де бачок кріпиться до унітазу. В такому випадку треба або якісно залатати “дірку” або поміняти бачок на новий.
Що робити, якщо після змиву в туалеті тече вода – вирішуємо проблему
Пошук рішення залежить від того, яка конкретно сталася поломка. УНІАН пропонує кілька варіантів усунення найбільш поширених проблем – запишіть собі інструкції.
Що робити, якщо з бачка тече вода через ущільнювач:
- зняти кришку бачка;
- демонтувати ущільнювач;
- приготувати будь-який миючий розчин;
- почистити ущільнювач і оглянути його.
Якщо виявилася тріщина, то далі його вичищати немає сенсу – викидайте і йдіть за новим. У разі, коли ущільнювач цілий і неушкоджений, досить просто ретельно вимити його і поставити на місце.
Що робити, якщо тече унітаз після зливу через поплавок:
- злити воду з бачка;
- зняти кришку з бачка;
- натиснути клавішу зливу і подивитися на поплавок;
- якщо він не працює, зняти бачок;
- відкрутити поплавок, поставити новий;
- встановити бачок на місце;
- зафіксувати кришку і запірний кран.
Іноді після таких маніпуляцій доводиться міняти і клавішу – краще зробити це, щоб уникнути подібної поломки в подальшому. Якщо механізм цілий, то такого відбуватися не повинно – заїдання свідчить про проблему.
Що робити, якщо тече вода в унітаз після змиву через тріщину:
- спустити воду з бака і демонтувати його;
- відкрутити кріплення і підводку;
- зняти унітаз з підніжки;
- розкласти сантехніку на рушниках і висушити з усіх боків;
- обробити тріщини герметиком;
- залишити сушитися;
- встановити на місце унітаз, наповнити бак водою і оцінити результат.
При роботі з герметиком чітко виконуйте всі інструкції виробника, інакше у вас не вийде зробити якісну “замазку”. До того ж, враховуйте, що таке рішення – це тимчасовий захід, краще купити новий бачок.