За допомогою домашніх засобів можна не тільки прибрати наліт, а й запобігти його появі.
Унітаз – це найнеприємніша частина прибирання в будь-якому будинку. Часто навіть дорогі засоби безсилі в тому, щоб прибрати вапняний наліт в унітазі, і доводиться довго терти його щіткою.
Раніше ми також розповідали, як прибрати цвіль у ванній між плитками за методом професійної прибиральниці.
Як видалити вапняний наліт усередині унітазу
Пол Кеннард, домашній експерт із HomeServe, поділився з Express, як можна очистити свою сантехніку домашніми засобами і захистити від утворення нового нальоту.
Він зазначив, що суміш білого оцту та харчової соди чудово руйнує ці відкладення. Експерт розкрив свій рецепт, як прибрати вапняний наліт в унітазі.
“Наливаючи 125 мл білого оцту в унітаз раз на місяць і залишаючи на 30 хвилин перед чищенням, ви можете зруйнувати вапняний наліт. Для більшої ефективності посипте щітку для унітазу харчовою содою під час чищення”, – радить Кеннард.
За його словами, хоча це ефективний засіб, наліт все одно повернеться. Усе ускладнюється тим, що інші поверхні теж можуть покриватися цими відкладеннями і в результаті прибирання затягнеться.
Важливо не тільки те, чим відмити вапняний наліт, а й як йому запобігти. Кеннард стверджує, що якщо протерти проблемні місця дитячою олійкою, то можна не тільки прибрати плями, а й створити бар’єр від нового нальоту.
На жаль, це працюватиме тільки із зовнішньою частиною туалету – внутрішню доведеться регулярно мити.
“Щоб ваш туалет залишався свіжим і не мав вапняного нальоту, рекомендується проводити швидке прибирання двічі на тиждень”, – наголосив експерт.
Він радить чистити унітаз оцтом і содою приблизно раз на місяць. Крім того, варто регулярно дезінфікувати йоржик для унітазу. Для цього підійдуть оцет, відбілювач або інший потужний засіб для чищення. Просто раз на тиждень замочіть його в цьому розчині, а між використаннями промивайте мильною водою.
Як зазначається, вапняний осад утворюється на сантехніці в тих регіонах, де жорстка вода з великою кількістю кальцію та магнію. Після того як вона випаровується, на її місці залишаються ці мінерали, поступово накопичуючись і перетворюючись на той самий наліт. Вирішити це можна тільки фільтрацією або пом’якшенням води.