Що таке рослинне молоко, чи краще воно за коров’яче і кому його пити не можна.
Рослинне молоко стає дедалі популярнішим. Воно не може замінити натуральне, але все ж корисне. Із чого його роблять, яке рослинне молоко краще, а коли його краще все-таки не пити – розповідаємо в матеріалі.
- Що таке рослинне молоко і чим воно корисне
- Яке молоко корисніше – коров’яче чи рослинне
- Рослинне молоко – види і користь
- Чи можна кип’ятити рослинне молоко
- Як зробити рослинне молоко в домашніх умовах
Що таке рослинне молоко і чим воно корисне
Зміст:
Рослинне молоко – це молоко рослинного походження. Отримують його з вівса, рису, маку, сої, горіхів кокоса, мигдалю, кеш’ю, фундука. Чим корисне рослинне молоко? На відміну від тваринного молока, воно не містить лактози – у цьому його основний плюс. Багато хто переходить на рослинне молоко саме через непереносимість лактози.
Крім цього воно, за словами лікарів, сприятливо вплине на стан здоров’я шкіри людини і роботу травної системи. Також покращується загальне самопочуття та зникає важкість і дискомфорт, які часто бувають після вживання тваринного молока.
Яке молоко корисніше – коров’яче чи рослинне
Рослинне і коров’яче молоко – це два різні продукти, які не можна порівнювати, оскільки кожне з них корисне по-своєму. Яке молоко пити – це справа смаку або ж необхідності (наприклад, непереносимість лактози). Водночас лікарі наголошують, що рослинне молоко не може повністю замінити молоко тваринного походження в щоденному раціоні. Помірне вживання тваринного молока і кисломолочних продуктів зниженої жирності не сприяє розвитку надлишкової маси тіла, але водночас є гарною профілактикою полігіповітамінозів та остеопорозу. Тому виключати коров’яче молоко і кисломолочні продукти з раціону без медичних показань не слід.
Лікарі-педіатри категорично проти переведення дітей на рослинне молоко, якщо для цього немає підстав. Особливо небезпечно давати таке молоко дитині до трьох років – оскільки в рослинному молоці немає тваринного білка, воно може призвести до білкової недостатності та дефіциту кальцію, необхідного для розвитку кісток і м’язів, кровотворної системи.
Рослинне молоко – види і користь
Як уже говорилося, рослинне молоко може бути вівсяним, рисовим, соєвим і горіховим. Різні види молока корисні по-своєму, зупинимося на найпопулярніших:
- мигдальне молоко – багате на рослинний білок, а також на калій і магній, що покращує роботу ШКТ;
- вівсяне молоко – добре засвоюється організмом і нормалізує обмін речовин.
- кокосове молоко – містить речовини, які допомагають у роботі з патогенною флорою;
- рисове молоко – сприятливо впливає на роботу нервової системи, нормалізує травлення та має протизапальну дію.
Вегетаріанцям радять пити саме горіхове молоко – з мигдалю, кеш’ю, волоських горіхів чи фундука – містить більше білка, ніж молоко з вівса та рису. Але якщо є алергія на горіхи, то від горіхового краще відмовитися.
А ось найкраще рослинне молоко для кави – кокосове, оскільки воно більш жирне, ніж інші види.
Чи можна кип’ятити рослинне молоко
Рослинне молоко не радять піддавати термічній обробці – під впливом температури в ньому руйнуються корисні білки. Також таке молоко може згорнутися і втратити свій смак.
Як зробити рослинне молоко в домашніх умовах
Відповідаючи на запитання: “Яке молоко найкорисніше?”, відповідь однозначна – домашнє. Звісно, його можна купити, але куплене в магазині може виявитися не зовсім корисним: виробники часто додають у продукт різноманітні добавки, наприклад, емульгатори, поліпшувачі смаку, цукор, рослинні олії. Найменше зло, кажуть експерти – кокосове молоко, там найменше сторонніх інгредієнтів.
Як зробити рослинне молоко вдома: для цього потрібно замочити інгредієнти, подрібнити їх у блендері та профільтрувати. Можна приготувати рослинне молоко з маку або кокосової стружки.
Рослинне молоко з кокосової стружки
Інгредієнти:
- кокосова стружка – 50 г;
- вода – 1 л.
Промийте кокосову стружку і залийте водою. Перебийте в блендері протягом 5 хвилин. Процідіть і додайте мед за смаком.
Рослинне макове молоко
Інгредієнти:
- мак – 100 г;
- вода – 1 л.
Промийте мак, залийте водою і залиште на 1-2 години. Злийте воду, додайте 1 л води і пробийте мак із водою порціями протягом 5 хвилин. Процідіть і додайте мед за смаком.
Раніше ми розповідали, чому в спеку потрібно пити гарячий чай і який краще.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Кому не можна їсти буряк: подивіться, чи є ви в списку
- Лікарі розповіли, чому не можна відразу заправляти ліжко вранці: здоров’я під загрозою
- Якщо стало погано в спеку: лікар розповіла, як вижити в +35