Курс, закладений у державний бюджет, не є ні прогнозом, ні метою для Національного банку. Фактична динаміка курсу залежатиме від багатьох факторів. Про це голова НБУ Андрій Пишний розповів під час пресбрифінгу з монетарної політики.
“Ми дуже уважно і з розумінням та, відповідно, повагою ставимося до позицій і заяв, які лунають від наших колег з уряду. Через це я скористаюся можливістю і не коментуватиму конкретні цифри, які були озвучені. Скажу те, що ледь не щороку повторює НБУ, коли відбувається певний бюджетний процес. Курс, який було закладено в державний бюджет, не є ні прогнозом, ні метою для НБУ”, – сказав голова регулятора.
Він пояснив, що курс у бюджеті – це розрахунковий показник, додавши, що, як правило, він може бути змінений, а фактична динаміка курсу залежатиме від багатьох факторів.
“Ми розуміємо суть тієї тези, яка була озвучена (…), але ми чітко усвідомлюємо і важливість якісного виконання того мандату, який є у НБУ щодо забезпечення курсової стійкості і відповідно інфляційної стабільності”, – зазначив Пишний.
- НБУ планує перейти до режиму більшої гнучкості курсу, за якого значно обмежуватиме курсові коливання та компенсуватиме структурний дефіцит валюти на ринку.
- Нацбанк з 15 вересня знижує облікову ставку з 22% до 20% відповідно до прогнозної траєкторії, що дозволить зберегти привабливість гривневих заощаджень.