Бабуся порадила: полийте ці рослини найдешевшим пивом

78

Підживлення пивом городу – старий-добрий бабусин засіб. Він перевірений часом і працює не гірше комплексних добрив. Про те, які рослини можна підгодувати пивом і як це робити, а також що не можна поливати напоєм – розповідаємо в матеріалі. 

Чим корисне пиво для рослин

Пиво як підгодівлю використовують для багатьох культур. Воно зміцнює імунітет і допомагає одужати хворим і ослабленим рослинам. У пиві містяться такі корисні речовини:

  • Дріжджі 

Прискорюють ріст пагонів і коренів, рослини менше хворіють, дають хороший урожай і рясно цвітуть. Завдяки дріжджам розсада краще переносить пікіровку і приживається на новому місці.

  • Солод 

Багатий крохмалем, рослинними білками і природними цукрами, за рахунок цього живить рослини і прискорює їхній ріст. Також солод сприяє розмноженню мікроорганізмів, які переробляють грунт і збагачують його азотом і калієм.

  • Шишки хмелю

Містять цілий комплекс корисних речовин – калій, магній, залізо, кальцій, камедь, каротин, марганець, фосфор, селен, флавоноїди, вітаміни групи В.

Які рослини люблять пиво 

Давайте розберемося, що добре поливати пивом, а які рослини його не люблять. Пивну підгодівлю, як правило, використовують практично для всіх городніх культур, за винятком деяких. 

Не люблять пиво:

  • картопля,
  • цибуля,
  • часник,
  • листовий салат.

Якщо їх полити пивом, то вони втратять свої корисні властивості та смак.

Як підгодовувати рослини пивом

Для початку потрібно взяти правильне пиво – без барвників, консервантів, штучних підсолоджувачів і ароматизаторів. В ідеалі це має бути живе пиво. Якщо такого немає – беріть магазинне, світле і безалкогольне.  Воно повинно містити тільки хміль, солод, воду і дріжджі. Термін зберігання має бути не більше 10 діб.

Читати також:
Овнам - шанс на мільйон, Терезам - проблем цілий вагон: гороскоп по картах Таро на 31 липня

Пиво для підгодівлі можна використовувати в чистому вигляді, а можна розбавити. Найчастіше пиво розбавляють водою в пропорції 1: 10. Беруть відстояну, талу або м’яку колодязну воду.

Якщо хочете використовувати пиво в чистому вигляді, то потрібно його відкрити, перелити в банку і залишити на 12 годин в прохолодному місці – щоб зникли шкідливі сполуки.

Поливають рослини під корінь, намагаючись не потрапляти на листочки. Попередньо їх потрібно полити звичайною водою. Розбавленого пива потрібно 500 мл для однієї рослини, нерозбавленого – досить 100 мл на кожну.

Захоплюватися пивною підгодівлею не можна, щоб не нашкодити – досить буде поливати рослини 1 раз в 2-3 тижні.

Раніше ми розповідали, що не можна удобрювати дріжджами і чому.

Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.