Зеленський заявив, що хоче податкову без податківців і митницю без митників

64

Майбутня радикальна податкова реформа означатиме зміну суспільного договору: держава зменшить податки й мінімізує контакти з платниками, але в обмін на закриття податкових схем. Про це заявив у вівторок під час виступу в Верховній Раді президент Володимир Зеленський.

“Україні потрібен новий податковий договір між державою і суспільством, реальна легалізація майна. Але коли Україна переможе […] зниження податків має означати підвищену податкову сумлінність”, – сказав президент.

Він підтвердив, що хотів би знизити податки, але зараз, “у час такої війни й очевидної залежності України від співпраці з фінансовими донорами”, Україна собі цього дозволити не може.

“Цифровізація дає колосальні можливості спрощувати відносини в галузі податків, митниці, де є зустріч або будь-який контакт між громадянином і посадовцем, між бізнесом і чиновником. Наша мета – податкова без податківців, митниця без митників. Автоматичні цифрові процедури”, – сказав президент України.

  • Зеленський ще у грудні 2022 року заявив, що податкова система в Україні потребує змін, але вже через кілька місяців прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що поки йде війна, революційних податкових змін не буде.
  • У березні 2023 року МВФ прямо сказав, що Україна до кінця війни має утриматися від будь-яких податкових змін, якщо вони зменшать надходження до бюджету.
  • Після цього Зеленський сказав, що підтримує радикальну податкову реформу, але вже після війни.
Читати також:
Росія активно завозить німецькі верстати для виробництва снарядів. Україна вимагає санкцій
Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.