$25,3 млрд становить міжнародна бюджетна допомога з початку року

79

Станом на кінець липня до загального фонду державного бюджету надійшло $25,3 млрд або 923,9 млрд грн від міжнародних партнерів. Про це повідомила голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

Зовнішні ресурси за перше півріччя становили 49,1% від усіх надходжень загального фонду державного бюджету.

Найбільшим донором українського бюджету залишається ЄС, який у цьому році вже надав $11,43 млрд пільгового кредиту в рамках механізму макрофінансової допомоги. Проте найбільшим донором безповоротної бюджетної допомоги були й залишаються США – $7,2 млрд грантових коштів.

“Це важливо в умовах, коли частка загального обсягу державного і гарантованого боргу на початок року вже сягнула 78,5% ВВП”, – наголосила Роксолана Підласа.

Крім того, з початку року $3,59 млрд надійшло до бюджету від Міжнародного валютного фонду, $1,76 млрд – від Канади.

У 2022 році міжнародна бюджетна допомога становила $32,3 млрд. З них від США – $11,99 млрд, ЄС – $7,96 млрд, МВФ – $2,69 млрд, Канади – $1,89 млрд.

  • 27 липня до державного бюджету України надійшло $1,5 млрд пільгового фінансування під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку.
  • Національний банк попередив, що у 2024 році Україна все ще потребуватиме значної міжнародної допомоги для фінансування дефіциту державного бюджету. 
Читати також:
НБУ розпочав цикл зниження облікової ставки: скоротив до 22%
Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.