Президент Володимир Зеленський у п’ятницю, 30 червня, підписав новий закон про доплати військовим під час воєнного стану, який скасовує попереднє рішення парламенту про повернення виплат 30 000 грн. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.
Закон передбачає, що щомісячна додаткова винагорода військовослужбовцям від 30 000 до 100 000 грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань виплачуватиметься у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом міністрів (тобто як зараз).
Військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом) визнані військово-лікарською комісією обмежено придатними або непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження командирів, перші два місяці виплачується грошове забезпечення за останньою займаною посадою у повному обсязі. Після цього їм виплачуватимуть оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років та додаткову винагороду у розмірі 20 100 грн у порядку, встановленому Кабінетом міністрів.
Також передбачається щомісячна винагорода в розмірі 100 000 грн для тяжкопоранених на лікуванні, полонених та зниклих безвісти.
Іншим категоріям військових передбачені такі виплати:
→ додаткова винагорода в розмірі 6000 грн для строковиків пропорційно часу проходження військової служби;
→ щомісячна винагорода 2350 грн курсантам військових вишів;
→ інструкторам – від 15 000 до 30 000 грн.
Під час воєнного стану військовим гарантуватиметься відпустка тривалістю 30 днів, а також додатково 10 днів оплачуваної відпустки за сімейними обставинами чи з інших поважних причин.
Закон також гарантує, що мобілізовані громадяни України, які раніше не проходили службу, мають обов’язково пройти курс базового військового вишколу та підготовку за військово-обліковою спеціальністю тривалістю не менше одного місяця.
Ще одна норма закону дозволяє строковикам, які під час воєнного стану відслужили не менше шести місяців, за бажанням мобілізуватися.
Повний текст ухваленого закону – тут.
- 10 квітня 2023 року Рада проголосувала за повернення надбавки для військових у розмірі 30 000 грн, але цей законопроєкт так і не набрав чинності.
- Його розкритикували Мінфін, Національний банк, МВФ і навіть військове керівництво держави, що змусило парламент переглянути своє рішення.