ЄС хоче віддати Україні доходи від заморожених активів РФ. Фон дер Ляєн анонсувала план

167

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла до “літніх канікул” представити план з використання доходів від заморожених російських активів на допомогу Україні. Про це вона сказала під час виступу на Конференції з питань відновлення України в Лондоні.

Вона нагадала, що 20 червня Єврокомісія запропонувала створити спеціальний інструмент для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України, його розмір – 50 млрд євро на чотири наступні роки.

“Інструмент фінансуватиметься трьома способами: грантами з бюджету Євросоюзу; позиками, залученими на ринках капіталу, і зрештою, надходженнями від заморожених російських активів. Ми зробимо пропозицію щодо цих активів до літніх канікул”, – сказала Урсула фон дер Ляєн.

У кінці травня газета Financial Times повідомила, що Єврокомісія веде переговори з країнами-членами Євросоюзу щодо можливості передання Україні прибутку від заморожених російських активів, які зберігаються на рахунках депозитарію Euroclear.

У Euroclear знаходяться майже 200 млрд євро російських активів, з яких 180 млрд євро належать російському Центральному банку.

Ці гроші приносять дохід у вигляді купонних виплат та погашень, який Euroclear реінвестує. Саме прибуток, отриманий від реінвестування, Євросоюз хоче віддати Україні.

  • На початку травня Бельгія повідомила, що направить усі відсотки від заморожених російських активів на відновлення України.
  • У квітні уряд Бельгії повідомив, що королівство отримало у 2022 році додатково 625 млн євро внаслідок оподаткування доходів від заморожених активів РФ, зокрема розміщених в Euroclear. 
Читати також:
Україна і МВФ почали переговори про виділення третього траншу в межах кредитної програми EFF
Залишіть відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.