За словами експерта, ці речі допоможуть покращити стосунки з вашим партнером.
Часто стосунки визначають за такими етапами, як річниці, освідчення в коханні та складні розмови. Проте поза увагою залишається повсякденна поведінка у вашому з партнером житті. Іноді несвідомі жести можуть розкрити багато інформації про ваші стосунки. Вони можуть свідчити про невисловлені потреби, приховані розчарування або навіть глибші емоційні зв’язки. Американський психолог, доктор філософії Марк Треверс назвав 5 речей, які про це сигналізують та розповів для Forbes, як зберегти романтику у ваших стосунках.
Тон голосу
Зміст:
За його словами, тон голосу є одним з найбільш показових, але ігнорованих факторів спілкування у стосунках. Попри те, що ми звертаємо увагу саме на слова, іноді те, як вони були озвучені, може сказати набагато більше, ніж зміст.
“Якщо тон вашого партнера постійно зневажливий, рівний або пронизаний сарказмом, це може свідчити про глибоке розчарування або емоційну дистанцію. Ці ледь помітні зміни можуть натякати на невирішені проблеми, які ще не виплили на поверхню”, – наголосив Треверс.
Водночас за словами психолога, теплий та співчутливий тон навіть під час дискусій свідчить про емоційну безпеку, повагу та готовність разом долати труднощі.
“Дослідження показують, що слухачі сприймають мову з повільнішим темпом і нижчим тоном як більш турботливу і співчутливу. Отже, те, як ваш партнер говорить у повсякденних ситуаціях, може дати уявлення про те, що він насправді відчуває. Слідкуйте за змінами в тоні, наприклад, переходом від захопленої до різкої відповіді, що може свідчити про нетерпіння або незадоволення. Постійне роздратування може вказувати на прихований стрес, тоді як м’який і уважний тон свідчить про емоційну інвестицію”, – радить доктор філософії.
Мова тіла
Мова тіла є однією з головних підказок про стосунки. Кожен жест, поза та рух говорять про емоційний стан вашого партнера та загальний стан ваших стосунків, вважає Треверс.
“Дослідження показують, що невербальні сигнали, бувши менш відфільтрованими, ніж вимовлені слова, часто розкривають справжню природу стосунків. Наприклад, дослідження 2019 року показало, що узгоджена поведінка між партнерами посилює відчуття близькості”, – зауважив психолог.
За його словами, ознаками емоційної близькості є нахили, частий зоровий контакт або фізичні дотики без жодних причин. Або ж навпаки, метушливість, уникнення зорового контакту та схрещування рук можуть свідчити про дискомфорт або відстороненість.
“Майте на увазі, що фізичне уникнення або напруження може вказувати на глибші проблеми, такі як невирішений конфлікт або зростаюча емоційна дистанція. Однак, коли ваш партнер інстинктивно наближається і вступає в контакт, це свідчить про те, що він відчуває себе захищеним і цінним. Мова тіла – це потужний, часто підсвідомий спосіб оцінити здоров’я стосунків, і за ним слід уважно спостерігати”, – радить експерт.
Маленькі добрі вчинки
Зазвичай люди надають перевагу романтичним жестам, однак саме повсякденні вчинки будують та підтримують довіру та емоційну близькість. Коли ваш партнер готує для вас каву або приділяє вам увагу після важкого дня, то це більше, ніж просто приємний жест. Ці маленькі вчинки – спосіб сказати: “Я думаю про тебе”, і вони мають більшу вагу, ніж ми часто усвідомлюємо, підкреслює психолог.
“Ключовими показниками турботливості є те, чи передбачає ваш партнер ваші потреби без вашого прохання, чи пам’ятає дрібні деталі вашого життя, як-от робочий проєкт або щось, чого ви давно хотіли. Прості жести, такі як сюрприз у вигляді закуски або виконання домашньої роботи, відображають глибокий рівень залученості та емоційного інвестування”, – пояснив Треверс.
Увага до деталей
Коли ваша кохана людина пам’ятає дрібниці, до прикладу, ваш улюблений плейлист, якусь незначну історію із життя – це говорить про те, що він цінує ваші переживання та цікавиться вашим світом, додає психолог.
“Щоб оцінити уважність, стежте за тим, чи запам’ятовує ваш партнер дрібні деталі, якими ви поділилися, чи помічає, коли ви погано себе почуваєте, і запитує про це. Пам’ятайте, що час від часу забудькуватість – це нормально, але постійна відсутність уваги до дрібниць може свідчити про психологічне відсторонення партнера”, – каже експерт.
Реагування на емоційні сигнали
Доктор філософії розповів, що люди постійно посилають тонкі сигнали про увагу, зв’язок або заспокоєння – зітханнями, зміною тону або мовою тіла. Тому те, як ваш партнер реагує на ці сигнали, показує його емоційне ставлення до стосунків.
“Партнер, який перебуває в гармонії, помітить, коли ви напружені або схвильовані, і запропонує відповідну реакцію, наприклад, заспокоєння або підбадьорення. Дослідження показують, що розуміння і реагування на ці емоційні сигнали може покращити динаміку стосунків і навіть сприяти покращенню здоров’я”, – запевнив Треверс.
Тому експерт радить слідкувати за тим, як ваш партнер реагує на ваші емоційні потреби.
“Якщо він пропонує підтримку або цікавиться, коли ви засмучені, і вислуховує вас після важкого дня, це свідчить про те, що він цінує емоційний зв’язок. І навпаки, якщо він часто ігнорує або відкидає ваші сигнали, це може свідчити про емоційну відстороненість, що призводить до відчуття ізоляції. Постійне реагування зміцнює ваш зв’язок, тоді як його відсутність може свідчити про зростаючу роз’єднаність”, – підсумував психолог.
Інші поради психологів
Раніше психологиня розповіла, як не нервувати та бути собою на першому побаченні. За її словами, важливо дозволити собі нервувати і прийняти, що хвилювання – це частина процесу.
Також інша психологиня розповіла, що робити, якщо ви дізналися, що у чоловіка з’явилася коханка. Вона рекомендує не мовчати, йти до чоловіка розмовляти, вимагати пояснень і розмови про те, як це впливатиме на їхні стосунки та ставити питання в принципі про розрив.